Eva Hubatova - FOTOINFORMEL

20. 10. 2016 o 17:00 vernisáž výstavy Eva Hubatová Fotoinformel

 

Umelecká fotografka, výtvarníčka, fotoreportérka a Publicistka Eva Hubatová je držiteľkou ochrannej známky vlastnej umeleckej techniky fotoinformel. Pre prešovských divákov pripravila výstavu v Galérii Átrium. Jej meno sa uvádza v encyklopédii významných osobností Českej a Slovenskej republiky OXFORD ENCYCLOPEDIA.

Fotoreportérskej a publikačnej činnosti sa venuje rovných 20 rokov. Pravidelne publikuje na stránkach plzenských novín a jej fotografie sa objavujú aj v iných periodikách. Za obdobie, kedy sa venuje publicistickej fotografii zdokumentovala množstvo významných událostí a stala sa rešpektovanou fotografkou.

Vlastnej umeleckej technike fotoinformel sa venuje od roku 2008, kedy dokončila vysokoškolské štúdium sociálno-psychologického zamerania. Unikátna umelecká tvorba vzniká na základe prepojenia dvoch samostatných odborov, a to fotografie a počítačovej grafike.

Narodila sa v Plzni v roku 1956, kde trvale žije. Vystavovala v Českej republike, Nemecku, Belgicku, v Kanade – Britská Kolumbia, v Zambii na africkom kontinente.

Je aj publikačne činná. Vydala knihy Fotografický informel/2008, Fotoinformel/2009, Touha duše/2011, Fotoinformel 5/2013.

Ilustrovala básnické zbierky Poetický fotoinformel/2009, Abys nezesmutněl/2015, Plamenů a řekám/2016, Ohlas vášně/2016.

Je členkou Syndikátu novinárov ČR a Únie výtvarných umelcov ČR.

 

Média - Eva Hubatová

 

 

 

Galéria

Najnovšie akcie

Staršie akcie

Partneri