"UMENIE BEZ HRANIC" - Volodymyr Kolesnykov, Igor Ielisieiev, Maryna Rozuvanova, Orest Tsyupko

 

23. 8. 2017 o 17:00 vernisáž výstavy ukrajinských výtvarníkov

Volodymyr Kolesnykov, Igor Ielisieiev, Maryna Rozuvanova, Orest Tsyupko

o 16:00 tlačová beseda

 

V prešovskej Galérii Átrium vystavuje štvorica ukrajinských výtvarníkov, ktorí predstavia návštevníkom celkom okolo 70 svojich diel. Práce vznikli v období  posledných dvoch rokov a neboli na Slovensku ešte nikde prezentované.  Zaplnia tým všetky výstavné priestory Átria.  Maľby vznikli akrylovom, olejom alebo kombinovanou technikou, námetovo prevažuje krajina a zátišie. Viaceré diela boli inšpitované na plenéroch. Vernisáž zastrešil honorárny konzul  Ukrajiny na Slovensku Stanislav Obický.  Výstava je venovaná  Dňu nezávislosti Ukrajiny.

Volodymyr Kolesnykov ml. v Galérii Átrium už vystavoval. Jeho tvorba je inšpirovaná prírodou, s ktorou rád kombinuje ženský akt. Preferuje olej na plátne, ale má aj niekoľko diel zhotovených akrylovou farbou. Pôsobí ako docent na katedre výtvarného umenia  a krajiny na univerzite v Kyjeve.

Jeho nebohý otec Volodymyr Kolesnykov st. bol na začiatku spolupráce ukrajinských výtvarníkov s prešovskou Galériou Átrium. V Prešove aj niekoľkokrát vystavoval.

Maryna Rozuvanova pôsobí v slobodnom povolaní. Je manželkou Vladimíra Kolesnikova ml. Umelecky sa inšpirovala antikou a jej tvorba má prvky romantizmu. V Galérii Átrium vystavuje po prvýkrát. Jej tvorbu však mohli vidieť návštevníci na spoločnej výstave v galérii v Lipanoch.

Igor Ielisieiev je rovnako známy prešovskému milovníkovi výtvarného umenia. V Galérii Átrium vystavoval so svojim kolegom z univerzity Vladimírom Kolesnikovom ml. Jeho tvorba je inšpirovaná prírodou, používa olej na plátne.

Orest Tsyupko vyštudoval v Ľvove odbor keramika. Prezentuje sa maľbou na plátne, kombinovanou technikou. V jeho dielach dominuje zátišie. V Galérii Átrium sa prezentuje po prvýkrát, ale slovenské publikum už malo možnosť vidieť jeho tvorbu. V tomto roku sa zúčastnil aj na plenéroch v Lipanoch, Drienici a v Stropkove. Je riaditeľom mestskej galérie v meste Chust v Zakarpatskej oblasti na Ukrajine.

Výstava v Galérii Átrium potrvá do 4. októbra.

 Média - "UMENIE BEZ HRANIC"

Galéria

Najnovšie akcie

Staršie akcie

Partneri